Wuxal Boron

وکسال بُر
وکسال بُر، یک کود سوسپانسیون جدید برای برگ پاشی است که جذب کاملاً موثر بُر، توسط برگ و اندام‌های هوایی را تضمین می‌کند. وکسال بُر تنها یک کود حاوی بُر نیست.

Wuxal Calcium

وکسال کلسیم
وکسال کلسیم‌ دارای یک فرمولاسیون با مقدار زیاد کلسیم می‌باشد. این کود مخصوصاً برای برگ پاشی به روی محصولات جهت جلوگیری از کمبود کلسیم توصیه می‌گردد.

Wuxal CalciBor

وکسال کلسی‌بُر
این کود دارای مقادیر زیاد و تنظیم شده کلسیم و بُر است. علاوه بر آن سایر عناصر غذایی ریز مغذی نیز در این کود موجود است. به دلیل سطح پایین اتیلن در این کود میوه‏دهی افزایش یافته و از ریزش میوه‎ها جلوگیریمی‌کند.

Wuxal Zink

وکسال روی
فرمول وکسال روی به صورت سوسپانسیون غلیظ بوده و برای استفاده از طریق برگ پاشی مناسب است. فرمول سوسپانسیون این کود حمل و استفاده از آن را در مقایسه با کودهای پودری آسان‌تر نموده است.

Wuxal P45

وکسال فسفر 45
وکسال فسفر 45 یک کود جدید برای محصولات زراعی و باغی با نیاز بالای فسفر و روی است که نمی‎توانند همه نیاز خود را از طریق جذب ریشه برطرف نمایند.

Wuxal Phyton

وکسال فایتون
وکسال فایتون، یک کود سوسپانسیون با غلظت بالا برای استفاده برگ‌پاشی عناصر غذایی است که به منظور زودرس کردن محصول و افزایش مقدار ساکارز (قند) در هفته‌های آخر دوره رشد تا زمان برداشت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Wuxal Copper

وکسال مس
وکسال مس یک کود ترکیبی جدید برای کنترل و اصلاح کمبود مس در گیاهان زراعی و باغی و گل و گیاهان زینتی است. وکسال مس به صورت کریستال سوسپانسیون با غلظت زیاد و مخصوصاً برای استفاده از طریق برگ پاش مناسب می‌باشد.

Wuxal Ascofol

وکسال آسکوفول
کود وکسال آسکوفول یک کود سوسپانسیون علف‌های دریایی طبیعی با وزن حجمی بالا استخراج‌شده از آلگ‏های قهوه‌ای می‌باشد. میکرو المنت‎‏های این کود باعث افزایش خاصیت میوه دهی در گیاه شده و شفافیت پوست میوه را زیاد می‌کند.

Wuxal Ascofol Micro

وکسال آسکوفول میکرو
این کود در شرایط استرس باعث تحریک رشد و افزایش قدرت گیاه به ویژه در اوایل دوره رشد می‌شود. افزایش مقاومت گیاه به انواع استرس‌ها به دلایل مختلف از اثرات این کود می‌باشد.

Wuxal Ascofol Fe

وکسال آسکوفول آهن
استفاده از این کود رشد و سلامتی گیاه در شرایط استرس را تضمین می‌کند. فرمولاسیون ویژه میکروالمنت‌ها در این کود که حاوی آهن، منگنز و روی می‌باشد، باعث افزایش میزان فتوسنتز و در نتیجه افزایش کیفیت محصول می‌گردد.

Wuxal Ascofol Zn

وکسال آسکوفول روی
این کود تحریک کننده رشد گیاهان در شرایط استرس فیزیولوژیکی در اوایل دوره رشد (به خصوص گیاهان حساس به کمبود روی) می‌باشد. مقدار زیاد روی برای فعالیت بسیاری از آنزیم‌ها ضروری است.

Wuxal Ascofol Ca

وکسال آسکوفول کلسیم
استفاده از این کود رشد و سلامتی گیاه در شرایط استرس را تضمین می‌کند. این کود موجب افزایش مقاومت گیاهان به انواع استرس‌ها و تقویت خاصیت انبارداری انواع میوه و محصولات کشاورزی خواهد شد.

Wuxal K40

وکسال پتاس40
وکسال پتاس ۴۰ یک کود سرشار از پتاسیم جهت مصرف برگ پاش می‌باشد. با استفاده از این کود، پتاسیم و میکرو المنت‎‏های مورد نیاز گیاه برای افزایش کیفیت، رنگ بهتر، اندازه مناسب تر و بازارپسندی بیشتر میوه‌ها و سبزی‌ها را تأمین خواهد شد.

Wuxal Macromix

وکسال ماکرومیکس
وکسال ماکرومیکس یک کود حاوی ازت، فسفر و پتاس با غلظت زیاد برای استفاده برگ پاشی و یا جذب از طریق ریشه می‌باشد که به منظور جلوگیری از بروز علائم کمبود عناصر غذایی ماکرو و میکرو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Wuxal Polymicro

وکسال پلی‌میکرو
وکسال پلی میکرو دارای فرمولاسیون مخصوص به فرم سوسپانسیون با مقادیر بالای میکرو المنت‎‏های کلات شده خصوصاً منیزیم می‌باشد. این کود همچنین حاوی نیتروژن و پتاسیم می‌باشد.

Wuxal Amino

وکسال آمینو
کود مایع آلی دارای خاصیت تحریک‌کنندگی رشد برای تجدید حیات گیاهانی که با تنش‌های مختلف مواجه هستند، این کود همچنین باعث افزایش اثر حشره کش می‌گردد.

Wuxal Fe-Mn-Zn

وکسال آهن، روی، منگنز
وکسال آهن، روی، منگنز یک کود با فرمول ویژه به صورت سوسپانسیون با مقدار زیاد میکرو المنت‎‏های کلات شده است. یک کود ایده آل برای کنترل و جلوگیری از کمبود عناصر غذایی در مناطقی با خاک نامناسب است.

Wuxal Boron

آهن کرسکال
کود آهن کرسکال برای پیشگیری و کنترل کمبود آهن، فرمولاسیون مخصوص با مقدار زیاد و کاملاً کلات شده آهن. محتوی 6% آهن قابل حل در آب (کاملاً کلات شده به صورت EDDHA)

نقش‌های مواد مغذی

ماده مغذی

نقش‌ها در گیاه

N-نیتروژن

اجزای تشکیل‌دهنده اسیدهای آمینه، اسیدهای نوکلئیک، پروتئین‌ها، آنزیم، کلروفیل و آلکالوئیدهای. تحریک رشد رویشی.

P-فسفر

تنظیم متابولیسم انرژی. جزء مهم غشاهای سلولی و اسیدهای نوکلئیک. رشد ریشه و تسریع رسیدن. بهبود استحکام، رنگ سطحی قرمز و قابلیت انبار پذیری میوه‌ها.

K-پتاسیم

بهبود فشار اسمزی سلول. تنظیم حفظ آب. افزایش مقاومت به سرما و خشکی. بالا بردن تولید قند و ذخیره سازی.

Ca-کلسیم

مسئول ثبات ساختاری و فیزیولوژیکی بافت گیاهی. بالا بردن تقسیم سلولی (اندازه میوه) و تشکیل دیواره سلولی. جلوگیری از اختلالات فیزیولوژیکی میوه و طولانی نمودن عمر مفید آن.

MG-منیزیم

بخش ساختاری مولکول کلروفیل. تحریک فتوسنتز.

Fe-آهن

مهم برای تشکیل کلروفیل. بالا بردن میزان فتوسنتز و متابولیسم پروتئین. درگیر در زنجیره تنفس.

Zn-روی

تحریک مجموعه‌ای از آنزیم‏های مهم. مهم برای تثبیت CO2 و سنتز تنظیم‌کننده های رشد گیاهی.

Mn-منگنز

فوق‌العاده مهم برای فتوسنتز و متابولیسم نیتروژن. بهبود رنگ زمینه سبز میوه. بهبود مقاومت در برابر بیماری‌های قارچی.

B-بُر

مهم برای تحکیم دیواره سلولی. بهبود تولید و انتقال قند. بالا بردن باروری گرده و تشکیل میوه. مهم برای متابولیسم اکسین.

Cu-مس

درگیر در تولید قند و پروتئین. مهم برای فتوسنتز. بهبود مقاومت گیاه به بیماری.

Mo-مولیبدن

ضروری برای فعال شدن نیترات ردوکتاز. نقش کلیدی در تثبیت نیتروژن در حبوبات.

S-گوگرد

جزء اصلی برخی از اسیدهای آمینه و در نتیجه پروتئین. از این رو فقر گوگرد به کمبود پروتئین منجر خواهد شود. ترکیبات مهم حاوی گوگرد، گلوکوزینولات هستند که از اهمیت ویژه‌ای در باغداری و کشاورزی برخوردار می‌باشند. گلوکوزینولات مسئول طعم و مزه منحصربه‌فرد بسیاری از گیاهان خوراکی مانند پیاز، خردل ، تربچه ، سیر و غیره می‌باشد.

Co-کبالت

کبالت برای متابولیسم گیاهان ضروری نیست و در نتیجه یک ماده مغذی گیاهی نیست. اما برای ریزوبیوم و دیگر میکروارگانیسم‏های تثبیت‌کننده نیتروژن نمو کننده در گره‌های ریشه حبوبات مورد نیاز است. کمبود کبالت بر توسعه گره تأثیر می‌گذارد.

قانون حداقل (لیبیگ):

عملکرد محصول با کمبود یک عنصر محدود می‌شود، هر چند که مقدار مواد غذایی ضروری دیگر کافی باشد.

Liebigs_barrel

این قانون عملکرد یک محصول را با یک بشکه مقایسه می‌کند که عناصر غذایی دیواره بشکه را تشکیل می‌دهند. بشکه تا کوتاه ترین دیواره می تواند پر شود.

 به کانال تلگرام ما بپیوندید