Wuxal Boron

وکسال بُر
وکسال بُر، یک کود سوسپانسیون جدید برای برگ پاشی است که جذب کاملاً موثر بُر، توسط برگ و اندام‌های هوایی را تضمین می‌کند. وکسال بُر تنها یک کود حاوی بُر نیست.

Wuxal Calcium

وکسال کلسیم
وکسال کلسیم‌ دارای یک فرمولاسیون با مقدار زیاد کلسیم می‌باشد. این کود مخصوصاً برای برگ پاشی به روی محصولات جهت جلوگیری از کمبود کلسیم توصیه می‌گردد.

Wuxal CalciBor

وکسال کلسی‌بُر
این کود دارای مقادیر زیاد و تنظیم شده کلسیم و بُر است. علاوه بر آن سایر عناصر غذایی ریز مغذی نیز در این کود موجود است. به دلیل سطح پایین اتیلن در این کود میوه‏دهی افزایش یافته و از ریزش میوه‎ها جلوگیریمی‌کند.

Wuxal Zink

وکسال روی
فرمول وکسال روی به صورت سوسپانسیون غلیظ بوده و برای استفاده از طریق برگ پاشی مناسب است. فرمول سوسپانسیون این کود حمل و استفاده از آن را در مقایسه با کودهای پودری آسان‌تر نموده است.

Wuxal P45

وکسال فسفر 45
وکسال فسفر 45 یک کود جدید برای محصولات زراعی و باغی با نیاز بالای فسفر و روی است که نمی‎توانند همه نیاز خود را از طریق جذب ریشه برطرف نمایند.

Wuxal Phyton

وکسال فایتون
وکسال فایتون، یک کود سوسپانسیون با غلظت بالا برای استفاده برگ‌پاشی عناصر غذایی است که به منظور زودرس کردن محصول و افزایش مقدار ساکارز (قند) در هفته‌های آخر دوره رشد تا زمان برداشت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Wuxal Copper

وکسال مس
وکسال مس یک کود ترکیبی جدید برای کنترل و اصلاح کمبود مس در گیاهان زراعی و باغی و گل و گیاهان زینتی است. وکسال مس به صورت کریستال سوسپانسیون با غلظت زیاد و مخصوصاً برای استفاده از طریق برگ پاش مناسب می‌باشد.

Wuxal Ascofol

وکسال آسکوفول
کود وکسال آسکوفول یک کود سوسپانسیون علف‌های دریایی طبیعی با وزن حجمی بالا استخراج‌شده از آلگ‏های قهوه‌ای می‌باشد. میکرو المنت‎‏های این کود باعث افزایش خاصیت میوه دهی در گیاه شده و شفافیت پوست میوه را زیاد می‌کند.

Wuxal Ascofol Micro

وکسال آسکوفول میکرو
این کود در شرایط استرس باعث تحریک رشد و افزایش قدرت گیاه به ویژه در اوایل دوره رشد می‌شود. افزایش مقاومت گیاه به انواع استرس‌ها به دلایل مختلف از اثرات این کود می‌باشد.

Wuxal Ascofol Fe

وکسال آسکوفول آهن
استفاده از این کود رشد و سلامتی گیاه در شرایط استرس را تضمین می‌کند. فرمولاسیون ویژه میکروالمنت‌ها در این کود که حاوی آهن، منگنز و روی می‌باشد، باعث افزایش میزان فتوسنتز و در نتیجه افزایش کیفیت محصول می‌گردد.

Wuxal Ascofol Zn

وکسال آسکوفول روی
این کود تحریک کننده رشد گیاهان در شرایط استرس فیزیولوژیکی در اوایل دوره رشد (به خصوص گیاهان حساس به کمبود روی) می‌باشد. مقدار زیاد روی برای فعالیت بسیاری از آنزیم‌ها ضروری است.

Wuxal Ascofol Ca

وکسال آسکوفول کلسیم
استفاده از این کود رشد و سلامتی گیاه در شرایط استرس را تضمین می‌کند. این کود موجب افزایش مقاومت گیاهان به انواع استرس‌ها و تقویت خاصیت انبارداری انواع میوه و محصولات کشاورزی خواهد شد.

Wuxal K40

وکسال پتاس40
وکسال پتاس ۴۰ یک کود سرشار از پتاسیم جهت مصرف برگ پاش می‌باشد. با استفاده از این کود، پتاسیم و میکرو المنت‎‏های مورد نیاز گیاه برای افزایش کیفیت، رنگ بهتر، اندازه مناسب تر و بازارپسندی بیشتر میوه‌ها و سبزی‌ها را تأمین خواهد شد.

Wuxal Macromix

وکسال ماکرومیکس
وکسال ماکرومیکس یک کود حاوی ازت، فسفر و پتاس با غلظت زیاد برای استفاده برگ پاشی و یا جذب از طریق ریشه می‌باشد که به منظور جلوگیری از بروز علائم کمبود عناصر غذایی ماکرو و میکرو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Wuxal Polymicro

وکسال پلی‌میکرو
وکسال پلی میکرو دارای فرمولاسیون مخصوص به فرم سوسپانسیون با مقادیر بالای میکرو المنت‎‏های کلات شده خصوصاً منیزیم می‌باشد. این کود همچنین حاوی نیتروژن و پتاسیم می‌باشد.

Wuxal Amino

وکسال آمینو
کود مایع آلی دارای خاصیت تحریک‌کنندگی رشد برای تجدید حیات گیاهانی که با تنش‌های مختلف مواجه هستند، این کود همچنین باعث افزایش اثر حشره کش می‌گردد.

Wuxal Fe-Mn-Zn

وکسال آهن، روی، منگنز
وکسال آهن، روی، منگنز یک کود با فرمول ویژه به صورت سوسپانسیون با مقدار زیاد میکرو المنت‎‏های کلات شده است. یک کود ایده آل برای کنترل و جلوگیری از کمبود عناصر غذایی در مناطقی با خاک نامناسب است.

Wuxal Boron

آهن کرسکال
کود آهن کرسکال برای پیشگیری و کنترل کمبود آهن، فرمولاسیون مخصوص با مقدار زیاد و کاملاً کلات شده آهن. محتوی 6% آهن قابل حل در آب (کاملاً کلات شده به صورت EDDHA)

وکسال آسکوفول - Wuxal Ascofol

Wuxal Ascofol
Side_violin

کود وکسال آسکوفول یک کود سوسپانسیون علف‌های دریایی طبیعی با وزن حجمی بالا استخراج‌شده از آلگ‏های قهوه‌ای Ascophyllum nodosum می‌باشد. برای حفظ فعالیت‌های بیولوژیکی اجزای فعال کود، علف‌های تازه به وسیله دست جمع‌آوری شده و توسط یک تکنولوژی خاص مواد کودی استخراج می‌گردد.

Ascophyllum nodosum

سوسپانسیون عصاره علف‌های دریایی برای استفاده به صورت برگ پاشی و یا از طریق از خاک توصیه می‌شود. ترکیبات Bioactive که از علف‌های دریایی استخراج‌شده است عبارت‌اند از: بتائین، سیتوکنینن، اکسین، کربوکسیلیک اسید.

فرمولاسیون این کود به صورت سوسپانسیون، استفاده از آن را نسبت به کودهای پودری آسان‌تر نموده زیرا کودهای پودری نیاز به زمان برای حل شدن داشته و از طرف دیگر جاذب رطوبت نیز هستند که این مشکلاتی را به خصوص اگر درِ کیسه یا ظرف آن‌ها بازبماند خواهند داشت. وکسال آسکوفول دارای یک اثر تحریک‌کننده روی گیاه برای مقاومت در برابر تنش‌های فیزیولوژیکی در اوایل رشد می‌باشد. این کود تقسیم سلولی را در میوه‌های گیاهان تحریک کرده و در نتیجه باعث افزایش اندازه میوه می‌گردد. میکرو المنت‎‏های این کود باعث افزایش خاصیت میوه دهی در گیاه شده و شفافیت پوست میوه را زیاد می‌کند. در منابع علمی گزارش شده است که کودهای حاصل از علف‌های دریایی مثل آسکوفول باعث افزایش اثر علف‌کش‌ها و حشره‌کش‌ها می‌گردد. این کود باعث افزایش کیفیت گیاهان داخل خزانه شده و بعد از استفاده از این کود (برگ پاشی و یا از طریق خاک) انتقال آن‌ها به زمین اصلی بدون تلفات انجام می‌گردد.

تحقیقات بین‌المللی نشان داده است که کودهای باکیفیت حاصل از Ascophyllum nodosum مانند آسکوفول سبب افزایش مقاومت محصولات زراعی به بیماری‌های قارچی مانند سفیدک‎‏ها می‌گردد.

✳️ مزایای وکسال آسکوفول:

  • ✅ کود سوسپانسیون باکیفیت حاصل از علف‌های دریایی.
  • ✅ جلوگیری از کمبود میکروالمنت‏ها در گیاه.
  • ✅ توسعه و افزایش رشد گیاه در شرایط تنش.
  • ✅ افزایش کیفیت محصولات کشاورزی.
  • ✅ افزایش کار آیی علف‌کش‌ها و حشره‌کش‌ها.
  • ✅ تحریک طبیعی گیاه برای دفاع در مقابل عوامل بیماری زا.
  • ✅ چسبندگی فوق‌العاده به تمامی قسمتی‌های سبز گیاه.
  • ✅ مناسب‌ترین pH برای جذب از طریق برگ.

🎯 مقدار مصرف: باغی 1-2 لیتر در هزار لیتر آب؛ زراعی 1-2 لیتر در هکتار

🎯 زمان مصرف: اوایل دوره رشد تا قبل از برداشت میوه

بطری را خوب تکان دهید.

قبل از مصرف بطری را خوب تکان دهید.

نمونه‌هایی از موارد و مقادیر مصرف
محصول زمان استفاده مقدار استفاده
میوه‌های دانه‌دار شروع گلدهی 2 لیتر در هکتار
گلدهی کامل 2 لیتر در هکتار
اتمام گلدهی 3 لیتر در هکتار
اندازه میوه‌ها از 5-10 میلی‌متر 3 لیتر در هکتار
میوه‌های هسته‌دار شروع گلدهی 3 لیتر در هکتار
ریزش گلبرگ‌ها 3 لیتر در هکتار
ریزش اولین میوه 4 لیتر در هکتار
توت فرنگی رشد اولیه بهار 3 لیتر در هکتار
اولین شکوفه 3 لیتر در هکتار
تشکیل اولین میوه 3 لیتر در هکتار
مرکبات شروع گلدهی 3 لیتر در هکتار
ریزش گلبرگ‌ها 3 لیتر در هکتار
ریزش اولین میوه 3 لیتر در هکتار
کیوی قبل از گلدهی 3 لیتر در هکتار
بعد از گلدهی 3 لیتر در هکتار
انگور شروع گلدهی 3 لیتر در هکتار
قبل از گلدهی 3 لیتر در هکتار
اولین تشکیل خوشه 3 لیتر در هکتار
گوجه فرنگی، فلفل دلمه‌ای، خربزه، بادمجان، خیار، کدو و ... 4 بار استفاده شود. با اولین گلدهی شروع و هر 14 روز یکبار مصرف شود. 2/5 لیتر در هکتار و یا 250 سی‌سی در 1000 لیتر آب
هویج، پیاز، تره، شلغم 2-3 هفته بعد از جوانه زدن 2/5 لیتر در هکتار
رشد ریشه 2/5 لیتر در هکتار
2 بار استفاده به فاصله 14 روز 2/5 لیتر در هکتار
گل کلم، کلم پیچ، بروکسل 4-6 برگ حقیقی 3 لیتر در هکتار
10-14 روز بعد 3 لیتر در هکتار
تشکیل گل کلم یا کلم پیچ 3 لیتر در هکتار
محتوی
w/w % عناصر g/l
2 نیتروژن N Nitrogen 29/2
1 پتاسیم P2O5 Phosphate 19
3 بُر B Boron 38/1
0/1 کلسیم CaO Calcium 1/7
0/003 مس Cu Copper 0/03
0/004 یُد I Iodine 0/04
0/06 آهن Fe Iron 0/6
0/8 منگنز Mn Manganese 10/1
0/5 روی Zn Zinc 6/3
محتوی
w/w % عناصر g/l
2 نیتروژن N 29/2
1 پتاسیم P2O5 19
3 بُر B 38/1
0/1 کلسیم CaO 1/7
0/003 مس Cu 0/03
0/004 یُد I 0/04
0/06 آهن Fe 0/6
0/8 منگنز Mn 10/1
0/5 روی Zn 6/3
خصوصیات فیزیکوشیمیایی
وزن حجمی 1/27 گرم بر سانتی متر مکعب
pH حدود 6/9
رنگ قهوه‌ای مایل به سیاه
 به کانال تلگرام ما بپیوندید